Na VII Charytatywny Bieg na „Grzybową Górę” stawiło się mnóstwo wspaniałych ludzi z różnych stron naszego regionu i odległych okolic. O 6:00 rano na starcie stanęli ultramaratończycy i pasjonaci biegania, koło godz. 11:00 dzieci, a następnie dorośli. Wszyscy pobiegli w jednym celu – dla chorej na stwardnienie rozsiane mamy dwójki małych dzieci.

Przed świetlicą wiejską w Koźlicach spotkali się ludzie, o wspaniałych i dobrych sercach, aby wspomóc walczącą ze stwardnieniem rozsianym Panią Agnieszkę, mamę dwójki małych dzieci.

– Przyjechaliśmy, aby pobiec w słusznym celu. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Dla przyjemności biegniemy. Biorąc udział w tej akcji wspieramy osobę potrzebującą. Poza tym jest tu wspaniała atmosfera – mówią zgodnie zawodnicy, którzy stawili się na starcie.

Organizatorzy przygotowali ciekawe wydarzenie dla każdej grypy wiekowej. Były stoiska z pysznymi domowymi wypiekami i przekąskami, loteria fantowa z mnóstwem wspaniałych voucherów, zabawek, maskotek, przedmiotów, a także usług.

– Fanty i prezenty otrzymaliśmy od naszych przyjaciół, którzy już od wielu lat nas wspierają – mówi Aleksandra Kurek, prezes Stowarzyszenia Grzybowa Góra. – W tym roku udało się nam zgrać termin z dolnośląskimi AmCarami, są dzisiaj z nami i podarowali voucher na samochód – dodaje organizatorka biegu.

Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia był bieg na Grzybową Górę. Tradycyjnie uczestnicy mieli do pokonania 5 km. Podczas akcji odbył się również Jubileuszowy 50-ty ultramaraton Marka Sobiło, dla dzieci przygotowano natomiast trzy krótkie dystanse.  Najmłodszym uczestnikom akcji organizatorzy przygotowali strefę kreatywną, w której można było robić bańki mydlane, poskakać na dmuchanych zamkach, zrobić kolorowe warkoczyki lub tatuaże, zjeść watę cukrową i usiąść za kółkiem wozu strażackiego. Dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci cieszył się pokaz sztuk walki. Akcję wspierały również nasze mażoretki Orchidea, które rozgrzały serca wszystkich uczestników akcji.

W VII Charytatywnym Biegu na „Grzybową Górę” wzięło udział ponad 270. biegaczy. Z licytacji, cegiełek i wpisowego udało się zebrać 25.500,00 zł. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w biegu charytatywnym i dobre serce otwarte na pomoc potrzebującym.