W placówkach oświatowych na terenie naszej gminy trwają obchody z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dziś na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni wójt Adrian Wołkowski uczestniczył w uroczystym apelu.

– Najpiękniejszy jest kwiat polskiej młodzieży, bo w tak wspaniały sposób potrafi uczcić ten ważny dzień – powiedział dyrektor szkoły Maciej Suchecki nawiązując do znanej pieśni patriotycznej.

– Serdecznie dziękuję klasom szóstym, zespołowi muzycznemu, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy przygotowali tę wspaniałą akademię. Szczególnie dziękuję Wam uczniowie, za tę chwilę zadumy, za to, że choć przez chwilę mogliśmy zastanowić się nad naszym losem i nad losem naszych przodków. To właśnie oni oddali swoje życie za to, abyśmy my dziś mogli uczyć się
w polskiej szkole – dodał dyrektor.

Uroczystość przygotowana została przez uczniów szkoły. Była to wyjątkowa lekcja historii.

Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia, które przybliżały naszych przodków do odzyskania upragnionej wolności. Nie mogło zabraknąć i nie zabrakło chwytających za serce pieśni patriotycznych.

– Przyłączam się do podziękowań i gratulacji. To był niezwykły występ. Mogę powiedzieć jedno, Ci, którzy kiedyś oddali swoje życie za ojczyznę, patrzą na Was z góry drodzy uczniowie i są dumni z Waszej patriotycznej postawy – powiedział wójt Adrian Wołkowski.