Wyjątkowy jubileusz stulecia urodzin obchodziła Pani Hildegarda Jaworska z Chobieni. To cały wiek pełen doświadczeń i mądrości, a także chwil szczęścia i niezmierzonej radości.

– W tym szczególnie uroczystym dniu pragnę – w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Rudna – złożyć serdeczne gratulacje oraz podziękowania za trudy i owoce minionych stu lat, za lekcję życiowej wytrwałości – nie kryjąc wzruszenia mówił Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna. – Ciesząc się z Panią tak wyjątkowymi urodzinami, życzę zdrowia, siły i pogody ducha na dalsze lata życia spędzone w otoczeniu pełnym troski i miłości Najbliższych – dodał wójt gminy Rudna.

Pani Hildegarda jest jedną z najstarszych osób mieszkających obecnie w gminie Rudna jest, urodziła się 30 kwietnia 1924 roku w Niemczech w miejscowości Senftenberg. Po wojnie, wraz z mężem przybyła do Polski. Tu urodziła dwie córki oraz zajmowała się domem. Ma dwie wnuczki, jednego wnuczka oraz troje prawnuczek. Jak mówi jedna z wnuczek Pani Hildegardy, babcia jest osobą wymagającą, mającą niezwykłe poczucie estetyki. W młodości, wraz z mężem Władysławem, Państwo Jaworscy posiadali piękną działkę ogrodową, którą pieczołowicie pielęgnowali zdobywając uznanie w konkursach na najładniejszą działkę. Jubilatka uwielbia kwiaty oraz otaczającą ją przyrodę.

Życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu i miłości najbliższych!