55 Międzynarodowy Wyścig Kolarski CCC TOUR Grody Piastowskie już 20 sierpnia! Trasa wyścigu wytyczona została m.in. przez miejscowości w Gminie Rudna. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym.

Wyścig Kolarski CCC TOUR Grody Piastowskie wystartuje w piątek, 20 sierpnia w Polkowicach, a zakończy się w Głogowie. Kolarze będą rywalizować ze sobą na dystansie 96 kilometrów, przejeżdżając m.in. przez miejscowości zlokalizowane na terenie naszej gminy.

– Zawodnicy przejadą m.in. przez Rudną. Tutaj czasowo wyłączone z ruchu drogowego będą takie ulice, jak ul. Polna, ul. Witosa, ul. Ścinawska, ul. Głogowska oraz ul. 1-go Maja. Osoby, które planują poruszać się w tym rejonie po godz. 16:00 muszą liczyć się z utrudnieniami – informuje Joanna Bilska z Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Przestrzennej i Spraw Komunalnych.

Zmagania uczestników wyścigu będzie można podziwiać w innych gminnych sołectwach. Około 17:00 kolarze powinni pojawić się w Gawronach i Studzionkach. Dalej pojadą przez Brodowice, Nieszczyce, Radoszyce, Chełm i Orsk.

Cały wyścig CCC TOUR Grody Piastowskie zakończy się na rynku w Głogowie po godz. 18:00.