Ponad 500 motocykli z Polski, Czech i Niemiec, 7 koncertów rockowych i mnóstwo niesamowitej energii! Tak właśnie było podczas XIV Zlotu Motocyklowy w Gwizdanowie, który zawitał do Gminy Rudna w weekend 24-26 czerwca.

Podczas czerwcowego Zlotu Motocyklowego zobaczyliśmy wyjątkową paradę motocykli, a wśród nich przedwojenne repliki po współczesne ścigacze. Gościliśmy nie tylko wielu właścicieli dwóch kółek z Gminy Rudna, ale także miłośników motocykli zza graniczy, który przyjechali do nas z Czech i Niemiec. Mieszkańcy gminy mieli wyjątkową możliwość posłuchania kultowych i znanych w regionie zespołów rockowych, a wśród nich grupy tj. Destiny, Raz 2 – Tribute to Maanam, The Mohers Band, The Pozyt, Kobranocka, Farben Lehre oraz Apokalipsa. Były puchary dla na najlepszych siłaczek i siłaczy w zawodach siłowania na rękę oraz nagrody dla najbardziej oryginalnych motocykli.

– Dziękuję wszystkim za wyjątkową atmosferę, znakomitą zabawę i ogromną radość ze wspólnych spotkań. Cieszę się, że mnóstwo motocyklistów mogło spotkać się znowu w Gwizdanowie, w Gminie Rudna. Zlot motocyklowy powrócił na nasze tereny i znowu możemy czerpać z tej imprezy mnóstwo pozytywnej energii – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

XIV Zlot Motocyklowy w Gwizdanowie został zorganizowany przez Sekcję Motocyklową Iskra Rudna, Centrum Kultury Gminy Rudna i Gminę Rudna.