Dobra muzyka, ryk maszyn, oraz pozytywna energia tak wyglądało tegoroczne Zamczysko, które odbyło się w sobotę w Chobieni.

Zamczysko tradycyjnie rozpoczęło się od parady motocykli, mieszkańcy mogli podziwiać maszyny dwukołowe oraz trójkołowe, które przejeżdżały przez gminę. Przybyli na Zamczysko motocykliści to nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Pod zamkiem w Chobieni można było spotkać zorganizowane i działające na najbliższym terenie sekcje motocyklowe, grupy przyjaciół – zapaleńców, którzy na to wydarzenie czekali cały rok.

– Pogoda dopisuje, humor też mamy dobry – mówi Pani Marta z Legnicy, która już kolejny rok wraz z mężem przyjeżdża na Zamczysko. – Pierwszy raz byliśmy tu w tamtym roku i bardzo fajnie wspominamy ten wypad. Wspólnie stwierdziliśmy, że w tym roku nie może nas zabraknąć. Wybraliśmy się razem z przyjaciółmi, którzy od niedawna jeżdżą na motorze. Tu jest klimat, ludzie są bardzo życzliwi, czujemy się jakbyśmy przyjechali do rodziny – dodaje.

Wydarzeniu towarzyszyły konkursy: magiczne rękawiczki czyli nawlekanie w roboczych rękawiczkach śrubek na linkę, kręgle – rzut oponą motocyklową w 5 litrowe butelki oraz przeciąganie liny.

Zamczysko to przede wszystkim dobra zabawa i świetna muzyka, która swoim brzmieniem wprowadziła mroczny ale pozytywny klimat. Na scenie mogliśmy zobaczyć takie zespoły jak Summer Boiz, Destiny, Tomasz Dolski, Z Dzielni Chłopcy, Golden Life oraz Vincent.

Wydarzenie przygotowane zostało przez Centrum Kultury Gminy Rudna przy udziale Sekcji Motocyklowej ISKRA.

Dziękujemy!

 

Fot./CKGR