Koncerty, prezentacje motocykli, parada po Gminie Rudna i dużo dobrej energii. Tak wyglądało tegoroczne Zamczysko, czyli tradycyjne spotkanie miłośników motocykli i rocka w Chobieni.

Zlot rozpoczął się od parady dwukołowych i trójkołowych maszyn. Motocykliści zaprezentowali się mieszkańcom naszej gminy przejeżdżając przez kolejne miejscowości. Dokładniej maszynom można było przyjrzeć się pod zamkiem w Chobieni, gdzie właściciele prezentowali z dumą najbardziej oryginalne motocykle.

– Są szybkie, silne i błyszczące – uznała 3-letnia Hania Dudek z Chobieni, która razem z mamą Marleną przyszła na imprezę. Dziewczynka miała swojego faworyta, pięknego czerwonego trójkołowca. – Jest piękny, bo brokatowy – podkreśliła Hania machając do fotografii. – Pooglądaliśmy wszystko. Było super – potwierdziła pani Marlena.

Poza strefą wypoczynku i dobrego jedzenia, można było podziwiać motocyklistów biorących udział w tradycyjnych zawodach, takich jak rzut oponą czy na najgłośniejszą maszynę. W tej ostatniej dyscyplinie zwyciężył Zbyszek w Polkowic, który na swoim motocyklu uzyskał wynik prawie 125 decybeli. Dla porównania, głośna muzyka w pomieszczeniach to poziom hałasu na poziomie około 90 dB, zaś startujący samolot typu myśliwiec generuje dźwięk na poziomie 140 dB.

– Mam pochowanych kilka starych motocykli, takich jak motorynka, komarek czy WSK 175. Jak byłem nastolatkiem, to jeździłem jak każdy w tym wieku, teraz nie ma czasu.  Ale przyznaję, że teraz czasami noga swędzi by przycisnąć pedał i przejechać się – to opinia Łukasza Majerczyka z Chobieni, który razem z córką Mileną podziwiał motocykle.

Zamczysko to również świetna muzyka. W Chobieni zagrały takie zespoły jak Nofan, thePozyt, Z Dzielni Chłopcy – Akustyczny Blues, Apokalipsa i gwiazda wieczoru 4 Szmery.

– Dziękuję za wspólne przeżywanie dobrego rocka i bluesa. Pozytywna dawka muzycznej energii łączy nie tylko miłośników motocykli, ale wszystkich, którzy cenią wyraźnie zarysowany rytm i śpiew. Tegoroczne Zamczysko zgromadziło motocyklistów z całego regionu oraz mieszkańców naszej gminy. Już dzisiaj zapraszam na kolejne muzyczne spotkania. Najbliższe – z kulturą łemkowską – 24 września – przypomina Katarzyna Sobótka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

Impreza w Chobieni została przygotowana przez Centrum Kultury Gminy Rudna oraz Sekcję Motocyklową Iskra.
Więcej zdjęć na FACEBOOK