Od września ruszają zajęcia organizowane przez CKGR. Mieszkańcy naszej gminy mogą się już zapisywać w świetlicach wiejskich.

Zajęcia dla aktywnych

Wśród propozycji zajęć w CKGR znajdują się m.in. treningi Strong Nation o wysokiej intensywności, które wykorzystują elementy treningu siłowego, funkcjonalnego i cardio. Ta oferta adresowana jest do osób, które lubią łączyć aktywność z energetyzującą muzyką. Mieszkańcy gminy mogą zapisać się także na zajęcia z tańca nowoczesnego oraz tańca towarzyskiego dla par. Będzie także Strefa Walk MMA w Mlecznie.

Zajęcia dla miłośników muzyki

Młodszych mieszkańców zapraszamy na warsztaty wokalne, które obejmują lekcje śpiewu, emisji głosu i naukę dobrej dykcji. Dla maluchów do 3 roku życia Centrum Kultury Gminy Rudna zaplanowało zajęcia „Gordonki”, czyli umuzykalniające warsztaty rozwojowe, które wspomagają naukę mowy i rozwijają wrażliwość muzyczną.

– Wybór zajęć jest naprawdę bardzo duży. Programy są dopasowane tak, aby spełniały oczekiwania naszych mieszkańców i były zgodne z ich zainteresowaniami. W Gminie Rudna szczególnym uznaniem cieszy się rękodzieło. W tym zakresie oferujemy aż 5 różnych rodzajów warsztatów – mówi Anna Badecka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Zajęcia rękodzielnicze

CKGR proponuje warsztaty z makramy, czyli sztuki wiązania sznurków. Program zajęć przewiduje także warsztaty krawieckie i tkactwo, a ponadto wspólne wyplatanie wikliny i tworzenie wyrobów ceramicznych.

Na poszczególne zajęcia można zapisywać się w świetlicach wiejskich, zlokalizowanych na terenie Gminy Rudna.