Dni Gminy Rudna już w najbliższy weekend 27 i 28 sierpnia! Na mieszkańców regionu czekają naprawdę gorące imprezy na zakończenie lata, w tym kultowe już Dożynki Gminy Rudna!

Zakończenia lata – 27 sierpnia 2022 r.

Największą letnią imprezę rozpoczniemy od Zakończenia Lata, 27 sierpnia. Już o 16:00 na stadionie sportowym w Rudnej nie zabraknie wystrzałowych strefy dla dzieci, z dmuchańcami, animacjami i szeregiem kolorowych atrakcji. W programie przewidziano także Galę DISCO z barwnym widowiskiem z udziałem tancerek oraz fireshow. O 19:00 rozpocznie się z kolei energetyczny koncert, gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół Casandra.

Dożynki Gminy Rudna – 28 sierpnia 2022 r.

Następny dzień, czyli niedziela, to już tradycyjne Dożynki Gminy Rudna 2022. Rozpoczniemy je o 13:00 od przemarszu korowodu z wieńcami na stadion w Rudnej. Tam też będzie można uczestniczyć w dożynkowym nabożeństwie. Cześć obrzędowa i występy zespołów folklorystycznych wystartują już o 15:00. Następnie zobaczymy występ kabaretu Ławeczka i pokazy kulinarne Karola Okrasy.

Będą też konkursy, tj. „Kulinarna perły Gminy Rudna”, konkurs na najładniejsze stoisko i najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs o złotą kosę. O 20:00 dla całej publiczności wystąpi De Mono, zespół grający pop-rocka, który uwielbiamy za hity, tj. „Statki na niebie” czy „Kochać inaczej”.

Podczas całego wydarzenia, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można odwiedzać strefy rękodzielnicze, stoiska handlowe i strefę gastronomiczną.

Serdecznie zapraszamy!