17 września to kolejne imprezy i wydarzenia dla naszych mieszkańców. W nadchodzącą sobotę zapraszamy do celebrowania Dnia Sybiraka, a także na Święto Pieczonego Ziemniaka, festyny w Ciechłowicach i Juszowicach oraz zabawę taneczną do Toszowic.

Dzień Sybiraka

W Chobieni na najbliższą sobotę zaplanowano Gminne Obchody Dnia Sybiraka, które wystartują o 13:30. Wydarzenie rozpocznie się nabożeństwem w kościele pw. Św. Piotra i Pawła, a następnie przeniesie się na chobieński rynek.

W programie przewidziano tradycyjne złożenie wiązanek pod pomnikiem oraz występy młodych talentów z przedszkola i szkoły w Chobieni, a także zespołu Sasanka.

IV Święto Pieczonego Ziemniaka – Olszany

Kulinarna impreza w Olszanach, z ziemniakami w roli głównej, rozpocznie się o godz. 17:00. Podczas czwartego już Święta Pieczonego Ziemniaka można spodziewać się m.in. konkursów na najlepszą potrawę z ziemniaka, pokazów kulinarnych oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Na pewno będzie smacznie!

Festyny sołeckie w Ciechłowicach i Juszowicach oraz zabawa w Toszowicach

Na sobotni festyn letni w Ciechłowicach zapraszamy już o godz. 15:00. Z kolei o 16:00 rozpocznie się festyn w Juszowicach. Nasi mieszkańcy będą bawić się wspólnie także podczas zabawy tanecznej w Toszowicach, która wystartuje o godz. 18:00.