Święto folku, czyli Folk Festiwal 2021 w Rudnej, już w najbliższą sobotę, 11 września! Wszystkich, którzy kochają ludowe rytmy, zapraszamy do Centrum Kultury Gminy Rudna przy ul. Wesołej 13.

W tym roku podczas Folk Festiwalu wystąpią zespoły ludowe, tj. Przyjaciółki z Niedźwiedzic, Osieczanki z Osieka, Mojęcice, Tacy Sami, Sąsiadeczki, Fudżijamki czy Lubin z Krzeczyna. Na scenie zobaczymy także zespoły folklorystyczne z Gminy Rudna – Sasankę i Roztokę.

– Od godz. 12:00 do 15:00 na letniej scenie przy Centrum Kultury Gminy Rudna zaprezentuje się 9 zespołów. Na zaproszenie Zespołu Folklorystycznego Sasanka i Łemkowskiego Zespołu Folklorystycznego Roztoka naszą gminę odwiedzą zaprzyjaźnione grupy, które prezentują dziedzictwo kulturowe swoich regionów. Będzie to nie tylko święto folkloru, ale też okazja do celebrowania odznaczenia zespołu Roztoka medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – mówi Anna Badecka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Na osoby, które odwiedzą CKGR 11 września, będą czekały także stoiska gminnych zespołów. Tam właśnie będzie można poznać ich historię oraz posmakować słodkości przygotowanych przez członków grup folklorystycznych z Gminy Rudna.

Nadchodzące święto muzyki ludowej w Rudnej to już tradycja. Pierwszy Folk Festiwal został zorganizowany w 2012 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie, każdego roku, prezentuje twórczość mniejszych zespołów ludowych. Z powodu pandemii, w 2020 roku festiwal został przeprowadzony w formule online.