Już 5 grudnia tradycyjnie uczcimy dzień wszystkich górników, czyli Barbórkę. Na uroczyste obchody zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Główne obchody Barbórki w Gminie Rudna rozpoczną się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej w Rudnej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16:00 i będzie połączone z procesją z relikwiami św. Barbary. Wszystkich górników prosimy o przyjście do świątyni z czerwonymi różami.

Następnie o godz. 17:30 wystartuje pochód górniczy. Górnicy wraz z orkiestrą z Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice przemaszerują do Centrum Kultury w Rudnej, przy ul. Wesołej 13.

– O godzinie 18:00 rozpocznie się tradycyjna biesiada barbórkowa, na którą można się już zapisywać. Zapraszamy naszych mieszkańców do wspólnego świętowania. Można liczyć na świetną zabawę, wiele barbórkowych atrakcji, pyszny poczęstunek oraz pamiątki, czyli górnicze kufle – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Wejściówki na biesiadę są już do nabycia w Centrum Kultury Gminy Rudna, w cenie 50 zł/os. Biuro czynne jest w godz. 7:00-15:00. Więcej informacji można uzyskać po numerem tel. 76 746 42 49. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.