Rozpoczyna się dwutygodniowa zielona szkoła dla uczniów klas II-VIII szkoły podstawowej w Chobieni. Dzieci i młodzież będą wypoczywać w Jastrzębiej Górze.

Autokary z uczniami wyjechały dokładnie w zaplanowanym czasie. Pożegnania z dziećmi, pakowanie bagaży i sprawdzanie list obecności przebiegło niezwykle sprawnie. Szkoła stanęła na wysokości zadania. – Na mój wniosek, wczoraj wieczorem policja sprawdziła dokładnie stan techniczny podstawionych autokarów, a dzisiaj wcześnie rano stan trzeźwości kierowców. Dzięki temu wszystko przebiegło, jak należy – mówi Kamila Mazurek, dyrektor szkoły w Chobieni.

– Jedziemy już szósty raz. Na zielonej szkole zawsze jest fajnie, bo razem z koleżankami i kolegami spędzamy cały czas ze sobą. Trochę się też uczymy, są wyjazdy na baseny, zawsze dużo zwiedzamy. Jest super – mówią Ania, Amelia i Nina, przyjaciółki z VII a. – A ja będę w pokoju z Oskarem i Dawidem. Będziemy grać w piłkę i chodzić po plaży – informuje Michał z IVa.

Rodzice uczniów ze szkoły w Chobieni są zadowoleni z organizacji i miejsca tegorocznego pobytu dzieci w Jastrzębiej Górze. To dobre miejsce na zwiedzanie Trójmiasta i Helu. – Ja się cieszę, że jadą właśnie tam. Akurat na Helu nigdy nie byliśmy, córka czeka na wycieczkę do fokarium – przyznaje Joanna Skobel.

– Dobrze widzieć uśmiech na twarzach dzieci. Życzę im dobrego wypoczynku, poznania nowych ciekawych miejsc, zabawy z przyjaciółmi i oczywiście pogody. Wracajcie do nas naładowani energią – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna żegnając uczniów.

Koszt tegorocznych zielonych szkół dla uczniów z naszej gminy wynosi 939 885,00 zł.