Do Jastrzębiej Góry oraz Pogorzelicy pojadą we wrześniu uczniowie z naszej gminy w ramach zielonej szkoły. 

Ponad 600 uczniów będzie wypoczywać w nadmorskich miejscowościach. Te tradycyjne wyjazdy stawiają na integrację, zwiedzanie, wypoczynek i naukę.

Pierwszy turnus dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Rudnej startuje 12 września i potrwa do 25 września – pobyt w Pogorzelicy i Jastrzębiej Górze. Drugi turnus dla uczniów szkoły w Chobieni  startuje 26 września i potrwa do 9 października – pobyt w Jastrzębiej Górze.

Dzieci pojadą do ośrodków DIUNA w Pogorzelicy oraz w Jastrzębiej Górze, położonych w sosnowych lasach tuż nad brzegiem morza. Uczniowie będą mieli do dyspozycji tereny rekreacyjne, boiska do gier zespołowych, place zabaw oraz sale do zajęć dydaktycznych i audiowizualnych. Nie zabraknie wycieczek, gier czy zajęć integracyjnych.

– Bezpłatne zielone szkoły to tradycja naszej gminy. Zależy nam na wszechstronnym rozwoju naszych dzieci, dlatego stawiamy na naukę, zdrowie, profilaktykę oraz kompetencje społeczne. Wspólne wyprawy i atrakcyjne spędzanie czasu sprzyjają mądremu kształtowaniu młodych ludzi – mówi Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna.

Koszt tegorocznych zielonych szkół wynosi 939 885,00 zł.