Zgodnie z wnioskiem wójta, rada gminy przyznała pieniądze na wyjazd dzieci i młodzieży nad morze lub w góry. Z tygodniowego wypoczynku skorzysta 417 uczniów z klas IV-VIII ze szkół podstawowych w Rudnej i Chobieni.

417 uczniów z klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Chobieni oraz Szkoły Podstawowej w Rudnej wyjedzie na tygodniowy wypoczynek w polskie góry lub nad polskie morze. Spędzać będą czas aktywnie na świeżym powietrzu, poznając otaczającą ich przyrodę i jej walory. Wyjazd sfinansuje gmina z własnego budżetu.

Na pierwszy turnus, od 5 czerwca do 11 czerwca 2023 r., pojadą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chobieni. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudnej pojadą na drugi turnus, który rozpocznie się 12 czerwca i będzie trwał do 18 czerwca.

– W 2022 r. gmina otrzymała darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź z przeznaczeniem na dofinansowanie organizacji Zielonej Szkoły dla uczniów z terenu Gminy Rudna – mówi Elżbieta Ciołek Inspektor w Referacie Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki UG Rudna. – Otrzymane pieniądze pozwoliły zaoszczędzić własne fundusze , które z inicjatywy wójta zostały przeznaczone na zorganizowanie dwóch tygodniowych wyjazdów dla uczniów – dodaje urzędniczka.