W Chobieni po raz kolejny spotkają się miłośnicy motocykli i dobrego brzmienia. Prawdziwy piknik motocyklowy zostanie zorganizowany na terenie Zamku w Chobieni.

Wydarzenie, na którym nie powinno zabraknąć miłośników dwóch kółek, rozpocznie się paradą motocykli o godz. 16:00. A to wszystko w bliskim sąsiedztwie tajemniczego Zamku w Chobieni, którego historia sięga IV wieku.

– Zapraszamy do nas nie tylko osoby kochające motocykle, ale również całe rodziny. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy szereg konkursów tematycznych dla dzieci i dorosłych. 4 września w Chobieni nie zabraknie też dobrych rockowych rytmów – mówi Ireneusz Banach z Sekcji Motocyklowej ISKRA Rudna.

W programie imprezy przewidziano m.in. konkursy na najciekawszy, najgłośniejszy i najstarszy motocykl. O 19:00 dla publiczności zagra rockowy zespół thePOZYT, którego członkowie pochodzą z regionu Zagłębia Miedziowego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jary Odział Zamknięty. Grupa została założona w 2013 roku, składa się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band.

Imprezę organizuje Sekcja Motocyklowa ISKRA Rudna, przy współpracy Gminy Rudna i Centrum Kultury Gminy Rudna.