Zlot Motocyklowy w Gwizdanowie po raz pierwszy trafił do kalendarium lokalnych imprez w 2007 roku. Od tamtej pory sekcja motocyklowa Iskra, wraz z Gminą Rudna i CKGR, zorganizowała aż 13 edycji tego wydarzenia. Zobacz, jak wyglądały imprezy z poprzednich lat!

Pierwszy motozlot w Gwizdanowie zgromadził około 100 osób. Był to pomysł Mietka Frątczaka i Irka Banacha z sekcji motocyklowej Iskra Rudna, którzy dzielili pasję do motoryzacji.

– Zaczęło się od dwóch chłopców, którzy bawili się motocyklami. Najpierw były motorynki, potem simsony. To się zainteresowaliśmy tymi motocyklami – mówi Mietek Frątczak, założyciel i pierwszy prezes Iskry, działającej przy Centrum Kultury Gminy Rudna.

Miłość do jednośladów zapoczątkowała wydarzenie w Gminie Rudna, którego historia liczy już 15 lat.

– Pomyśleliśmy, a dlaczego by nie u nas – dodaje Mietek Frątczak. – I tak w 2007 roku zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie na boisku w Rudnej. Była nas wtedy prawie setka ludzi, czyli sporo! Przyjechali motocykliści z najbliższej okolicy, przede wszystkim z powiatu. Tak się wszystkim spodobało, że za rok powtórzyliśmy. Trzeci zlot przenieśliśmy do Gwizdanowa, bo w Rudnej nie było już miejsca.

Zobacz PROGRAM XIV Zlotu Motocyklowego w Gwizdanowie 2022. Kliknij TUTAJ.

Dobre maszyny, super energia i rock’n’roll

Od tamtego czasu do Gwizdanowa przyjeżdża mnóstwo miłośników motocykli. Podczas zlotów w gminie grały m.in. takie zespoły, jak Dżem, IRA, Lombard czy TSA. W ostatnim XIII zlocie w 2018 roku uczestniczyło prawie 1,5 tysiąca motocykli, czyli około 2,5 tysiąca motocyklistów z całej Polski, a także Czech i Niemiec. Następna edycja już 24-26 czerwca 2022 r.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na XIV Zlot Motocyklowy. Spotykamy się w Gwizdanowie. Jak zawszę będzie dużo dobrej zabawy, pokazy motocyklowe, przejazd motocykli przez całą gminę, koncerty oraz do wygrania motocykl! – mówi Irek Banach.

Cały PROGRAM XIV Zlotu Motocyklowego w Gwizdanowie 2022 dostępny jest TUTAJ.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć również na Facebookowym profilu – TUTAJ.