1068 gospodarstw w Gminie Rudna zostało wczoraj (21.10) pozbawionych prądu. Z powodu wichury nie działało 39 stacji dostarczania energii elektrycznej. Sytuacja jest już opanowana.

Prąd w większości domów w Gminie Rudna został przywrócony 21 października o godz. 16:00, ale na przykład w Koźlicach dopiero w nocy. Silny wiatr spowodował jednak szereg zniszczeń. Strażacy interweniowali głównie z powodu powalonych drzew, m.in. na drogach pomiędzy Starą Rudną i Wądrożem, Brodowem i Radomiłowem, a także w Orsku. Usuwane były też połamane gałęzie, m.in. w Rudnej, przy ul. Polnej, tuż przy przystanku autobusowym.

– Jednostki OSP z naszej gminy działały szybko i usunęły wszystkie zalegające na drogach połamane drzewa oraz większe gałęzie. Obecnie wszystkie drogi są już przejezdne, a mniejsze pozostałości po wichurze są sukcesywnie usuwane – informuje Elżbieta Olszewska-Filip z Urzędu Gminy w Rudnej.

Ucierpiał również komin na budynku Urzędu Gminy, na którym silny wiatr naderwał blachę. Teren wokół urzędu został zabezpieczony i trwają tam prace naprawcze.

21 października w całym powiecie lubińskim pozbawionych energii elektrycznej zostało ponad 8000 odbiorców oraz ponad 180 stacji dostarczania energii elektrycznej.