ZUS organizuje spotkanie online z ekspertami na temat poprawnego rozliczenia składki zdrowotnej za ubiegły rok. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Szkolenie online skierowane jest do wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach w programie Płatnik, wynikających z obowiązku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.

– Podczas spotkania online eksperci z centrali ZUS pokażą jak wypełnić dokumenty w programie Płatnik, wyjaśnią wątpliwości, z jakimi najczęściej zgłaszają się osoby dokonujące rozliczenia oraz postarają się odpowiedzieć na pytania uczestników – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Spotkanie z ekspertami ZUS zaplanowano na dzisiaj o godz. 10 na platformie Webex. Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, należy kliknąć w link, który będzie dostępny na stronie www.zus.pl.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w webinarium, będą miały dostęp do nagrania z tego spotkania. Zostanie ono udostępnione na stronie internetowej ZUS oraz na kanale YouTube.

Przypomnijmy, że do 22 maja przedsiębiorcy muszą złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z “Płatnika” powinni pamiętać o aktualizacji danych. Każda osoba prowadząca działalność może uzyskać pomoc podczas e-wizyty w ZUS, w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod numerem telefonu 22-560-16-00 lub e-mailem cot@zus.pl.