Wyobraź sobie: siedzisz w przytulnym fotelu swojego ulubionego kasyna w Warszawie, popijając lokalne piwo i obserwując, jak krupierzy zręcznie tasują karty przy stole. Teraz wyobraź sobie, że to doświadczenie może stać się dostępne dla polskich entuzjastów hazardu – ponieważ finansowana przez Chińczyków Grupa Palasino przygotowuje się do wejścia na polski rynek kasyn naziemnych.
Chiński konglomerat FEC przygotowuje ekspansję Palasino na polskim rynku kasyn
Grupa Palasino to spółka należąca w 100% do Far East Consortium International Limited (FEC), notowanej na giełdzie spółki holdingowej z siedzibą w Hongkongu. Ten ogromny konglomerat, założony jeszcze w 1950 roku, w ostatnich latach coraz aktywniej rozwija branżę hazardową, stawiając na rozwój w Europie. Wydaje się, że Polska stała się jednym z kluczowych rynków w tej ambitnej strategii.
Obecnie FEC kontroluje Grupę Palasino dzięki transakcji z 2018 roku, kiedy to holding z Hongkongu przejął amerykańską firmę Trans World Corporation, byłego głównego udziałowca czeskiej sieci hazardowej. Azjatyccy inwestorzy uzyskali w ten sposób bezpośredni dostęp do europejskiego rynku gier hazardowych.
Kto stoi na czele tego ambitnego chińskiego holdingu, dążącego do ekspansji w Europie? Zarządza nim rodzina Chu – założyciel Deacon Chu oraz jego potomkowie, w szczególności syn David oraz córki Winnie i Wendy. To właśnie oni w ostatnich latach coraz bardziej koncentrują się na branży hazardowej, rozszerzając obecność FEC poza Azję.
Rozwój Palasino w Czechach i Polsce
Chińska firma Far East Consortium aktywnie rozszerza swoją obecność na europejskim rynku gier hazardowych. W 2018 roku FEC przejęło Trans World Corporation, zyskując kontrolę nad marką Palasino. Tym samym firma oficjalnie weszła na rynek czeski, prowadząc jeden kompleks kasynowo-hotelowy i dwa samodzielne kasyna.
Według dostępnych informacji, kolejnym celem ekspansji Palasino będzie Polska, gdzie wkrótce na krajowym rynku kasyn naziemnych pojawi się nowa marka. Tym samym nowy obiekt będzie konkurował nie tylko z innymi klubami stacjonarnymi, ale także z kasynami online, z których najpopularniejsze prezentowane są na stronie twinspin.pl. Ponieważ sytuacja z hazardem w Polsce jest obecnie niejednoznaczna, wielu fanów automatów, ruletki, blackjacka i innych podobnych rozrywek woli grać przez Internet. Zadanie dla Palasino będzie więc dość trudne.
Odpowiedzialnym za międzynarodowy rozwój Palasino został Tomasz Piotrykowski, Polak z doświadczeniem na polskim rynku w takich spółkach jak Totalizator Sportowy czy Zjednoczone Przedsiębiorstwo Rozrywkowe.
Poprzez swoją spółkę zależną Palasino Group, a.s. (dawniej Trans World Corporation), FEC podejmuje odważne kroki w europejskiej branży hazardowej. Oprócz rozwoju działalności w Polsce, marka planuje również rozwój destynacji online po podpisaniu umowy z Gaming Innovation Group (GiG). Wygląda więc na to, że wkrótce na hazardowej mapie Europy Środkowej pojawi się nowy znaczący gracz.